Σε μια ακόμη ήττα υποχρεώθηκε η ομάδα μας αυτή τη φορά με αντίπαλο την ομάδα του Καμπανιακού η οποία το μεσημέρι της Κυριακής πήρε την νίκη και τους τρείς βαθμούς με σκορ 1-0.

Οι γηπεδούχοι από πολύ νωρίς θέλησαν να απειλήσουν με μια φάση στο 5’μόλις από κόρνερ όμως ο Αβραμίδης ήταν σε ετοιμότητα και μάζεψε σταθερά. Μια προσπάθεια του Πασχάλη Μπουλαλά στη συνέχεια στο 16’ πάνω στην κίνηση κατέληξε στα χέρια του Μπόϊκου. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χατζηβασιλειάδης από τα πλάγια προσπάθησε να απειλήσει χωρίς αποτέλεσμα. Έπειτα από μια πολύ καλή ενέργεια του Αγαπητού η ομάδα μας θέλησε να αναπτυχθεί όμως ο Γιαννιώτης αστόχησε. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η ομάδα του Καμπανιακού άνοιξε το σκορ με τον Κουντουρά και έκανε το 1-0.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Παπάζογλου από πλευράς Καμπανιακού, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Στα επόμενα λεπτά η ομάδα μας επιχείρησε αρκετές φορές να δημιουργήσει ευκαιρίες και έψαχνε έντονα την ισοφάριση. Στο 65’ ο Καμπανιακός άγγιξε σχεδόν το 2-0 όμως η μπάλα απομακρύνθηκε εγκαίρως πάνω από την γραμμή. Κορυφαία χαμένη στιγμή του αγώνα η προσπάθεια του Πασχάλη Μπουλαλά στο 83’ που λίγο έλειψε να φέρει το ματς …στα ‘’ίσα’’. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπάμπης Καρασαββίδης έκανε ντεμπούτο με την φανέλα της ομάδας μας όταν πέρασε τον αγώνα στη θέση του Μπουλαλά.

Σκόρερ:Κουντουράς (44’)

Αποβολές: Παπάζογλου (52’)