Ένα γκολ φάνηκε πως ήταν αρκετό για να διατηρήσει τους παίκτες του Βασίλη Σταυριανίδη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 40 πλέον βαθμούς. Το σκορ άνοιξε αρκετά νωρίς ο Δημήτρης Γενηγιώργης με ένα πολύ ωραίο γκολ που έδωσε εξ’ αρχής την ψυχολογία που χρειαζόταν. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να φέρουν το ματς στα ίσα όμως ο Λέσι με μερικές σωστές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν, αποχωρώντας έτσι με +3 βαθμούς.

Στην πρώτη ουσιαστικά φάση του αγώνα ο Μιχάλης Ζαχαράκης άλλαξε το παιχνίδι και με μια πολύ ωραία μπαλιά τροφοδότησε τον Δημήτρη Γενηγιώργη ο οποίος δεν έχασε την ευκαιρία και με ένα σουτ άνοιξε το σκορ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα μας. Μερικά λεπτά μετά στο 14’ μια κεφαλιά του Ζαχαράκη πέρασε άουτ και 4’ αργότερα οι γηπεδούχοι δοκίμασαν ένα σουτ που δεν προκάλεσε ανησυχία! Με την συμπλήρωση του ημιώρου η Ε.Α Καρατάσου είχε μια στημένη φάση και ενώ στην εκτέλεση ο Λέσι δεν μπλόκαρε σταθερά ο Καρολίδης Α. από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ. Τρία λεπτά μετά, στην καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων έχοντας κερδίσει ένα ακόμη φάουλ ο Λίλα εκτέλεσε ο Τσοπουρίδης πήρε την κεφαλιά και ο Λέσι με μια σωτήρια επέμβαση έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 66’ και πάλι ο Λίλα είχε μια καλή εκτέλεση φάουλ που όμως πέρασε άουτ και μερικά λεπτά αργότερα στο 75’ ο Κουλλάκου είχε μια καλή στιγμή που όμως δεν μπόρεσε να την αξιοποιήσει. Στο 82’ μετά από μια φάση ο Λέσι δεν μπλόκαρε σωστά με αποτέλεσμα η μπάλα να απομακρυνθεί τελευταία στιγμή από την γραμμή και το 0-1 να αποδειχθεί τελικό αποτέλεσμα. Στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες καθώς ο Κωστόπουλος αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Σκόρερ:Γενηγιώργης (6΄)

Αποβολές:Κωστόπουλος (90’)